Bizi takip edin
|
EN

GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ

Tekstil ve Moda Tasarımı

Hoşgeldiniz

Merhaba,

Moda, hazır giyim ve tekstil sektörü ülkemizde yeniden eski canlılığına kavuşmaktadır. Bu çerçevede firmalar hem tasarım yapabilen hem de projelerini ve fikirlerini yaratıcı ürün çözümlemeleriyle ifade edebilen gençleri aralarında görmek istemektedirler. İzmir Ekonomi Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü olarak bizler, tasarımlarını doğru marka stratejileriyle ilgili pazarlarla buluşturan, pazarlama ve yönetim stratejilerini geliştirirken bu tasarımların iletişim aşamalarını da yürüten, uluslararası moda markaları oluşturabilecek kapasitesi olan mezunlar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bölümümüz de bu anlamda kurulduğu 2001 yılından bu yana sürekli olarak kendini yenileyip moda/tekstil alanında değişen çevresel koşulları ve toplumsal beğenileri de yakından takip ederek uluslararası ölçekte, son derece kapsamlı bir eğitim programı sunmaktadır. Bu program çerçevesinde bölümümüzde ilk iki yıl ortak eğitim alan öğrencilerimiz üçüncü yıldan itibaren Moda Tasarımı ve Moda İşletmeciliği alanlarında uzmanlaşma şansına sahip olmaktadırlar. Ayrıca öğrenciler alanları ile ilgili çok sayıda seçmeli dersin yanı sıra diğer bölümlerden ve fakültelerden de seçmeli ders alma şansına sahiptirler.

Öğrencilerimiz, bölümümüzde her hafta düzenlenen seminerlerle sektörde alanında başarılı kişilerle tanışma fırsatı yakalarken katıldığımız ulusal ve uluslararası fuar organizasyonları, her yıl düzenli olarak açılan sergilerle daha eğitim dönemindeyken kendilerini sektörün içinde hissetmeye başlarlar. Bu deneyimi birlikte yaşamak için sizleri aramızda görmek istiyoruz. 

Prof. Elvan Özkavruk Adanır
Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı